آثار باستانی روستای دشت بزرگ

وی افزود: احداث جاده ارتباطی این روستا و نصب تابلو در کنار بند بهمن که متن آن حاوی استناد به سابقه تاریخی این بند است از دیگر برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای روستای دشت بزرگ به شمار می‌رود. همچنین قرار است جلسه‌ای ‌با اداره میراث فرهنگی شوشتر داشته باشیم و ببینیم در بحث تامین هزینه مورد نیاز این طرح‌ها به ما کمک می‌کنند یا نه.

او خاطرنشان کرد: در صورت تامین نشدن اعتبار از سوی اداره میراث فرهنگی هزینه‌های لازم برای مرمت بند بهمن و ایجاد فضای سبز در آن از طریق چندین دشت بزرگی که ساکن اهواز هستند تامین خواهد شد. در جلسه با میراث فرهنگی هزینه لازم برای طرح‌های عمرانی و فضای سبز آن برآورد می‌شود.

سهیلی بیان کرد: باید صحبت‌های لازم با این سازمان انجام شود و ببینیم استادکار خاصی برای مرمت بند بهمن دشت بزرگ مد نظرشان است یا این که خودمان اقدام کنیم. در صورتی که میراث فرهنگی تمامی بودجه‌های لازم برای مرمت بند بهمن و کارهای عمرانی دشت بزرگ را تقبل کند بسیار عالی است و حتی اگر بخشی از آن را پرداخت کند، خوب است اما اگر چیزی به ما ندهند، خودمان با استفاده از یک بنای متخصص نسبت به احیای آن اقدام می‌کنیم. قرار است یک کار ماندگار انجام شود. البته همه این اقدامات منوط به موافقت میراث فرهنگی است.

این دوستدار میراث فرهنگی، که خود از اهالی این روستا است، اظهار داشت: روستای دشت بزرگ دارای پتانسیل‌های بسیار زیادی است اما شاخص‌ مهمی که در این روستا می‌تواند نمود زیادی داشته باشد و باعث جذب گردشگر شود ایجاد فضای سبز در این روستا است زیرا دارای مناظر بسیار زیبا و عالی است. ما درصد انجام کار طراحی شده و مطالعاتی هستیم.

انتهای پیام

لینک‌خبر:

 

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1656315&Lang=P


منبع خبر: ایسنا

/ 1 نظر / 77 بازدید
ابراهيم

سلام وبلاگ خوبي داري بنده ميخوام با شما تبادل بنر ويا تبادل لينك داشته باشم. لطفا به منم سر بزن پايگاه تخصصي دشمن شناسي ومهدويت http://mahdymoud.rozblog.com اگه خواستين هم مي تونيم تبادل بنر داشته باشيم اگه هم بنرنداري مي تونم واست بسازم يه دونه.