برگزاری همایش نقش زن در رشدخانواده و اجتماع در ترکالکی

خبرگزاری بین المللی زنان "ایونا" : همایش نقش زن در رشد خانواده و اجتماع در شهر ترکالکی برگزار شد.

ترکالکی

به گزارش خبرگزاری زنان ، در این همایش که در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور ترکالکی و به همت دفتر امور بانوان فرمانداری شهرستان گتوند برگزار شد دکتر سیده سارا حکیم زاده از اساتید دانشگاه به سخنرانی پرداخت.
دکتر حکیم زاده  در این همایش که با حضور بخشدار عقیلی ، جمعی از مسئولین محلی و  استقبال پرشور دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور ترکالکی و عموم بانوان  برگزار شد ضمن اشاره به نقش بی بدیل زنان در رشد خانواده و اجتماع در طول تاریخ گفت: زنان در جامعه امروز ما می توانند مسئولیت های سنگینی را به دوش بگیرند کما اینکه هم اکنون نیز اینگونه است.
وی افزود: زنان جامعه ما باید با الگو گرفتن از زنان نمونه تاریخ ، هوشیار باشند و یکی از دلایل موفقیت پیامبران الهی در انجام رسالت خود ، حضور زنان با ایمان و شجاع در کنار آنان است.
دکتر حکیم زاده همچنین تصریح کرد: سقوط و یا پیشرفت یک جامعه بسته به زنان آن جامعه است و زنان باید با حفظ گوهر های درونی خویش و حضور فعالانه در اجتماع و همچنین تربیت نسل موفق و اسلامی ، جامعه را بسوی پیشرفت سوق دهند.
این استاد دانشگاه همچنین کتابهایی را برای مطالعه بیشتر به حاضران معرفی نمود.
گفتنی است در پایان این همایش ،دانشجویان حاضر به طرح سوالات خود پیرامون موضوع همایش پرداختند ضمن اینکه بخشدار عقیلی طی سخنانی ضمن تقدیر از امور بانوان فرمانداری ، خواستار برگزاری هرچه بیشتر اینگونه مراسمات و همایشهای ویژه بانوان در بخش عقیلی شد.  
گفتنی است شهرستان گتوند با جمعیتی بالغ بر 62 هزار نفر در شمال استان خوزستان واقع است.

/ 1 نظر / 27 بازدید
آزاد

دريچه باز قفس بر تازگي باغ ها سر انگيز است. اما ، بال از جنبش رسته است. وسوسه چمن ها بيهوده است. ميان پرنده و پرواز ، فراموشي بال و پر است. در چشم پرنده قطره بينايي است : ساقه به بالا مي رود . ميوه فرو مي افتد.دگرگوني غمناك است. نور ، آلودگي است. نوسان ، آلودگي است. رفتن ، آلودگي. پرنده در خواب بال و پرش تنها مانده است. چشمانش پرتوي ميوه ها را مي راند. سرودش بر زير وبم شاخه ها پيشي گرفته است. سرشاري اش قفس را مي لرزاند. نسيم ، هوا را مي شكند: دريچه قفس بي تاب است. سروده سهراب سپهری